Sort by
  • Joker: Folie à Deux

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★★

  • Friday the 12th

    ★★★★★

  • The School for Good and Evil

    ★★

  • Black Adam

    ★★★½

  • Entergalactic

    ★★★½

  • Do Revenge

    ★★★

  • Wendell & Wild

    ★★★★

  • Blonde

    ½

  • Don't Worry Darling

  • Pearl

    ★★★★

  • O funeral de expectativas e memórias de um gato

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★

  • After Ever Happy

    ½

  • She-Hulk: Attorney at Law

  • Turma da Mônica: A Série

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

  • Spiderhead

  • Fire Island

    ★★★½

  • Hustle

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

    ★★★★

  • POU 2: NHAR

  • Senior Year

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • 365 Days: This Day

    ½

  • Metal Lords

    ★½

  • Unnecessary! A documentary by Doarda

  • Me Tira da Mira

    ½

  • Bodies Bodies Bodies

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • POU: Never say Nhar!

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • Kimi

    ★★★

  • Tô Ryca 2

    ★★★

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★

  • Forgive Us Our Trespasses

    ★★★

  • Book of Love

    ★★½

  • The House

    ★★★★½

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★

  • Scream

    ★★★★

  • Monica and Friends: Lessons

    ★★★★

  • Lulli

  • Elite Short Stories: Samuel Omar

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Hawkeye

  • The Unforgivable

    ★★★★

  • Just Short of Perfect

    ½

  • Ciao Alberto

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★

  • Red Notice

  • Army of Thieves

    ★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Encanto

    ★★

  • Injustice

  • The Black Phone

    ★★★½

  • Confessions of an Invisible Girl

    ★★★

  • Squid Game

    ★★

  • The Guilty

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Cinderella

    ½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • After We Fell

    ½

  • Malignant

    ★★