Sort by

dchildress has logged 24 entries for films during September 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Shape of Things to Come

The Shape of Things to Come

1979
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
House of Darkness

House of Darkness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Invitation

The Invitation

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Motherly

Motherly

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Million Eyes of Sumuru

The Million Eyes of Sumuru

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Open Windows

Open Windows

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fletch Lives

Fletch Lives

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Confess, Fletch

Confess, Fletch

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
CHiPS

CHiPS

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Other Side

The Other Side

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Urban Legends: Final Cut

Urban Legends: Final Cut

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Studio 666

Studio 666

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Gamera vs. Jiger

Gamera vs. Jiger

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Block Island Sound

The Block Island Sound

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Glorious

Glorious

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lords of Salem

The Lords of Salem

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Demon Squad

Demon Squad

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
Who Invited Them

Who Invited Them

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry