Sort by

Daniel has logged 63 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spoiler Alert

Spoiler Alert

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Aftersun

Aftersun

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Smile

Smile

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pearl

Pearl

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Avatar

Avatar

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Medieval

Medieval

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Elvis

Elvis

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Backtrace

Backtrace

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Hustle

Hustle

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cop Land

Cop Land

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Top Gun

Top Gun

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
24
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The River Wild

The River Wild

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Alpinist

The Alpinist

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Killer

The Killer

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dead Presidents

Dead Presidents

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry