• House of Gucci

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Eres Tú

  • The Harder They Fall

    ★★★★½

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

    ★★★★★

  • Akakiri

  • Lop & Ochō

  • The Elder

  • T0-B1

  • The Village Bride

  • The Ninth Jedi

  • The Twins

  • Tatooine Rhapsody

  • The Duel

  • Squid Game

    ★★★½

  • Dune

    ★★★

  • Cinderella

    ½

  • The Card Counter

    ★★★

  • Malignant

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Nevertheless,

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Oxygen

    ★★★

  • Bloom

    ★★★

  • Shadow and Bone - The Afterparty

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Save Ralph

  • The Unholy

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★

  • Vincenzo

    ★★★★★

  • The Mauritanian

  • Nian

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Passing

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • WandaVision

  • The Dig

  • Cops and Robbers

  • Death to 2020

  • Burrow

  • Happily Ever

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Midnight Sky

    ★★

  • The Prom

  • The Call

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • A Concerto Is a Conversation

    ★★★★

  • Puparia

  • Two Distant Strangers

  • Happiest Season

    ★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • The Life Ahead

    ★★★½