Sort by

D.A. has logged 145 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Queen of Earth

Queen of Earth

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Tom at the Farm

Tom at the Farm

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Timecrimes

Timecrimes

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sinister 2

Sinister 2

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
They Live

They Live

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cop Car

Cop Car

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Attack on Titan

Attack on Titan

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Aloha

Aloha

2015
×
★★★½
Edit this entry  
14
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ringu

Ringu

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Gift

The Gift

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dark Water

Dark Water

2002
×
★★★½
Edit this entry  
07
Livid

Livid

2011
×
★★★½
Edit this entry  
03
White God

White God

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★★★
Edit this entry  
31
Almost Mercy

Almost Mercy

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pietà

Pietà

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Vile

Vile

2011
×
★★★
Edit this entry  
25
The Suicide Theory

The Suicide Theory

2015
×
★★★★
Edit this entry  
25
Rosewater

Rosewater

2014
×
★★★
Edit this entry  
25
Welcome to Me

Welcome to Me

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Frozen

Frozen

2010
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Gallows

The Gallows

2015
×
Read the review Edit this entry  
24
Them

Them

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Felt

Felt

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Little Death

The Little Death

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
These Final Hours

These Final Hours

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Monster Pies

Monster Pies

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Reeker

Reeker

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sleep Tight

Sleep Tight

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Preservation

Preservation

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Creep

Creep

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wolf Creek 2

Wolf Creek 2

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wolf Creek

Wolf Creek

2005
×
★★★½
Edit this entry  
24
Frontier(s)

Frontier(s)

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Nightmare

The Nightmare

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★★
Edit this entry