dayness has logged 47 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Super Mario Bros.

Super Mario Bros.

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spy Kids: All the Time in the World

Spy Kids: All the Time in the World

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Spy Kids 3-D: Game Over

Spy Kids 3-D: Game Over

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

2002
×
★½
Edit this entry  
20
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Paul Blart: Mall Cop 2

Paul Blart: Mall Cop 2

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
19
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Edit this entry  
15
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★½
Edit this entry  
14
Batman and Harley Quinn

Batman and Harley Quinn

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
300

300

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Adventures of Milo and Otis

The Adventures of Milo and Otis

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Hobbit

The Hobbit

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Clown Motel: Spirits Arise

Clown Motel: Spirits Arise

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
12
I Still Know What You Did Last Summer

I Still Know What You Did Last Summer

1998
×
★½
Edit this entry  
11
The Other Woman

The Other Woman

2014
×
Read the review Edit this entry  
11
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
½
Edit this entry  
09
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Green Lantern

Green Lantern

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Revenge of the Fallen

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
1408

1408

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lethal Weapon 3

Lethal Weapon 3

1992
×
★★½
Edit this entry  
07
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cujo

Cujo

1983
×
★★★½
Edit this entry  
06
Cinderella

Cinderella

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
Read the review Edit this entry  
05
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★½
Edit this entry  
02
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Maniac Cop 2

Maniac Cop 2

1990
×
★★½
Edit this entry  
01
Plan 9 from Outer Space

Plan 9 from Outer Space

1957
×
½
Edit this entry