• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • KKN di Desa Penari

    ★★

  • Photocopier

  • Squid Game

    ★★★

  • Yuni

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Ali & Ratu Ratu Queens

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Tersanjung: The Movie

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★★½

  • Quarantine Tales

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • The Boy with Moving Image

    ★★★½

  • Between the Devil and the Deep Blue Sea

    ★★★★

  • Malu

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Story of Kale: When Someone's in Love

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • You and I

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Ammonite

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Gift of Fire

    ★★★½

  • A Fallen Fruit

    ★★★½

  • Help Is on the Way

    ★★★★

  • Motel Acacia

  • Terrarium Locker Room

    ★★★½

  • Milea

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • 365 Days

    ½

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • The Courier

    ★★★½

  • Black Bear

    ★★★★

  • The Mole Agent

    ★★★★

  • The End of Doel's Love Story

    ★★★

  • Revisiting Hope

    ★★½

  • Abracadabra

    ★★½

  • One Day We'll Talk About Today

    ★★★½

  • Imperfect

    ★★★½

  • Homecoming

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Creatures of the Wind

    ★★★

  • Golden Frames in the Closet

    ★★★★

  • Metro Maalai

    ★★★½

  • No One Is Crazy in This Town

    ★★★★

  • Mecca, I'm Coming

    ★★

  • Something Old, New, Borrowed and Blue

    ★★★½

  • The Queen of Black Magic

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Love for Sale 2

    ★★★½

  • Impetigore

    ★★★

  • Cleaners

    ★★★★

  • Glorious Days

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★★

  • Can You Keep a Secret?

    ★½

  • The Goldfinch

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★★