Sort by

AMANI has logged 28 entries for films during February 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Uncharted

Uncharted

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★
Edit this entry  
24
Blow

Blow

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Buster's Mal Heart

Buster's Mal Heart

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
Bad Lieutenant

Bad Lieutenant

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Tokyo Story

Tokyo Story

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Observe and Report

Observe and Report

2009
×
★★½
Edit this entry  
15
Burden of Dreams

Burden of Dreams

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pickpockets

Pickpockets

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Barking Dogs Never Bite

Barking Dogs Never Bite

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★½
Edit this entry  
11
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★
Edit this entry  
06
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fear and Loathing in Aspen

Fear and Loathing in Aspen

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★½
Edit this entry  
02
Shiny_Flakes: The Teenage Drug Lord

Shiny_Flakes: The Teenage Drug Lord

2021
×
★★★
Edit this entry