Sort by

Davin has logged 316 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mystery Men

Mystery Men

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Descendants

The Descendants

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Campaign

The Campaign

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Forgotten

Forgotten

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
In the Loop

In the Loop

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Predestination

Predestination

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Green Street Hooligans

Green Street Hooligans

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Imperium

Imperium

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Infiltrator

The Infiltrator

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry