Sort by
  • Knock at the Cabin

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★½

  • A Brutal Pact: The Murder of Daniella Perez

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Morbius

    ★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Mars One

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★½

  • Hawkeye

    ★★½

  • Injustice

    ★★

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★½

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★½

  • The Duel

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★

  • Electric Eye

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★½

  • Hideaki Anno: The Final Challenge of Evangelion

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Cherry

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Monster Hunter

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Puparia

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★½

  • The Skywalker Legacy

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Last and First Men

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★