Sort by

David has logged 34 entries for films during July 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Citizen Ashe

Citizen Ashe

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Long Shot

Long Shot

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Last Movie Stars

The Last Movie Stars

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
Mind Over Murder

Mind Over Murder

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
Irma Vep

Irma Vep

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Last Waltz

The Last Waltz

1978
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Umma

Umma

2022
×
Edit this entry  
21
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Sinister

Sinister

2012
×
★★★½
Edit this entry  
19
Blue Bayou

Blue Bayou

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Persuasion

Persuasion

2022
×
★★★
Edit this entry  
17
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Black and White Stripes: The Juventus Story

Black and White Stripes: The Juventus Story

2016
×
★½
Edit this entry  
14
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Girl in the Picture

Girl in the Picture

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Clerks

Clerks

1994
×
★★★½
Edit this entry  
09
Internal Affairs

Internal Affairs

1990
×
★★½
Edit this entry  
09
Beavis and Butt-Head Do the Universe

Beavis and Butt-Head Do the Universe

2022
×
★★★½
Edit this entry  
09
Gettysburg

Gettysburg

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Edit this entry  
06
Menudo: Forever Young

Menudo: Forever Young

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★½
Edit this entry  
05
Dead Man Walking

Dead Man Walking

1995
×
★★★½
Edit this entry  
02
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
Read the review Edit this entry  
01
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★★
Edit this entry