Sort by

David has logged 364 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
25
I Wanna Dance with Somebody

I Wanna Dance with Somebody

2022
×
★★½
Edit this entry  
25
Whiplash

Whiplash

2013
×
★★★★
Edit this entry  
25
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Edit this entry  
24
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

2022
×
★★½
Edit this entry  
22
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Whale

The Whale

2022
×
★★★
Edit this entry  
19
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Into the Deep: The Submarine Murder Case

Into the Deep: The Submarine Murder Case

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
Empire of Light

Empire of Light

2022
×
★★★
Edit this entry  
16
Celeste & Jesse Forever

Celeste & Jesse Forever

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Call Me Miss Cleo

Call Me Miss Cleo

2022
×
★★½
Edit this entry  
16
Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery

Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★½
Edit this entry  
12
In Broad Daylight: The Narvarte Case

In Broad Daylight: The Narvarte Case

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
Emancipation

Emancipation

2022
×
★★½
Edit this entry  
10
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★
Edit this entry  
09
Sr.

Sr.

2022
×
★★★½
Edit this entry  
09
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Edit this entry  
05
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Edit this entry  
04
Devotion

Devotion

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★½
Edit this entry  
02
Crime Scene: The Texas Killing Fields

Crime Scene: The Texas Killing Fields

2022
×
★★★
Edit this entry  
29
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Edit this entry  
28
Devotion

Devotion

2022
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Howard Stern Interview: Bruce Springsteen

The Howard Stern Interview: Bruce Springsteen

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spielberg

Spielberg

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★½
Edit this entry  
23
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Say Hey, Willie Mays!

Say Hey, Willie Mays!

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
She Said

She Said

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
FIFA Uncovered

FIFA Uncovered

2022
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Edit this entry  
16
Stutz

Stutz

2022
×
★★★½
Edit this entry  
16
Low Country: The Murdaugh Dynasty

Low Country: The Murdaugh Dynasty

2022
×
★★★½
Edit this entry  
15
State of Alabama vs. Brittany Smith

State of Alabama vs. Brittany Smith

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
★★★★
Edit this entry