• The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Cherry

    ★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • A Whisker Away

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★

  • The Mole Agent

    ★★★★

  • I'm No Longer Here

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Justice League

    ★½

  • The Wife

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★

  • Kung Fu Panda 3

    ★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • The Witch

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon 2

    ★★★★

  • Dallas Buyers Club

    ★★★★

  • About Time

    ★★★★½

  • This Is the End

    ★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★½

  • Kung Fu Panda 2

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon

    ★★★★½

  • Rudo & Cursi

    ★★★½

  • The Dark Knight

    ★★★★½

  • Kung Fu Panda

    ★★★★

  • Slumdog Millionaire

    ★★★★

  • Superbad

    ★★★★

  • The Simpsons Movie

    ★★★★

  • The Aerial

    ★★★