• Louis Theroux: Shooting Joe Exotic

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Savage

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★★

  • Calm with Horses

    ★★★★

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • Hail Satan?

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Overlord

    ★★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Deadpool 2

    ½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • Michael Inside

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • Cardboard Gangsters

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★★

  • T2 Trainspotting

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Free Fire

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★★

  • The Big Short

    ★★★★★

  • Bone Tomahawk

    ★★★★★

  • Beasts of No Nation

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★★

  • Boyhood

    ★★★★

  • The Place Beyond the Pines

    ★★★★★

  • Seven Psychopaths

    ★★★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★★

  • Super 8

    ★★★★

  • Drive

    ★★★★★

  • Kill Bill: The Whole Bloody Affair

    ★★★★★

  • Coriolanus

    ★★★★

  • Shutter Island

    ★★★★½

  • District 9

    ★★★★

  • Burn After Reading

    ★★★★

  • Hunger

    ★★★★½

  • In Bruges

    ★★★★★

  • There Will Be Blood

    ★★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★★

  • Apocalypto

    ★★★★

  • Blood Diamond

    ★★★★★

  • The Prestige

    ★★★★

  • The Hills Have Eyes

    ★★★★★

  • The Last King of Scotland

    ★★★★★

  • Jarhead

    ★★★★★

  • The Descent

    ★★★★★

  • The Room

    ★★

  • 28 Days Later

    ★★★★★

  • Red Dragon

    ★★★★★

  • Gerry

    ★★★★★

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • Blow

    ★★★★