els has logged 48 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Trick

Trick

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sorority Row

Sorority Row

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
November

November

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wrinkles the Clown

Wrinkles the Clown

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
All Cheerleaders Die

All Cheerleaders Die

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Misery

Misery

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Serpico

Serpico

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Would You Rather

Would You Rather

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
He's Out There

He's Out There

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Thor

Thor

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
To Kill a Mockingbird

To Kill a Mockingbird

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Polaroid

Polaroid

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Read the review Edit this entry  
12
Troll Hunter

Troll Hunter

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Beau

Beau

2011
×
Edit this entry  
11
C'est la Vie

C'est la Vie

2016
×
Edit this entry  
11
Basically

Basically

2014
×
Edit this entry  
11
The Turtle's Head

The Turtle's Head

2014
×
Edit this entry  
10
Munchausen

Munchausen

2013
×
Read the review Edit this entry  
10
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
Read the review Edit this entry  
10
Truth or Dare

Truth or Dare

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The VelociPastor

The VelociPastor

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Zombeavers

Zombeavers

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
02
The Post

The Post

2017
×
★★
Read the review Edit this entry