• Oppenheimer

  • The House

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Death to 2021

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Back to the Outback

    ★★

  • Disney's FastPass: A Complicated History

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ½

  • All Too Well: The Short Film

  • Hypnotic

  • Eternals

    ★★★★½

  • Urubus

    ★★★½

  • Robin Robin

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Silent Night

    ★★★½

  • LuLaRich

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Voyeurs

    ★★½

  • Clickbait

    ★★★½

  • If I Can’t Have Love, I Want Power

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Superhost

    ★★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Aftermath

  • Free Guy

    ★★½

  • More the Merrier

    ½

  • Blood Red Sky

    ★★★

  • Deep

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • Black Widow

    ★★★★

  • Till Death

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • False Positive

    ★½

  • Luca

  • Two

  • Jitters

  • Creating an Army of the Dead

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Oxygen

    ★★½

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

    ★½

  • Things Heard & Seen

    ★★★

  • Why Did You Kill Me?

    ★★

  • Save Ralph

  • Infinitum: Subject Unknown

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Dead in October

    ★★★★

  • Behind Her Eyes

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Coming Home in the Dark

    ★★★½

  • Wrong Turn

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Downfalls High

  • The Announcement

    ★★

  • All My Friends Are Dead

    ★★½

  • Death to 2020

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Alien Xmas

    ★★★

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★½

  • Cadaver

    ★½

  • The Catch

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

    ★★★★