• Amulet

    ★★★

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • Uncle Frank

    ★½

  • What Is Life Worth

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★

  • Be Water

    ★★★

  • The Fight

    ★★★

  • Time

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Scare Me

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Underwater

    ★★★

  • Dolittle

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Cats

    ★★

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Black Christmas

    ★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • The Gentlemen

    ★½

  • 1917

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★

  • Frozen II

    ★★

  • Last Christmas

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • 21 Bridges

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Lucy in the Sky

    ★½

  • Harriet

    ★★½

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★

  • Collective

    ★★★

  • The King

    ★★

  • The Laundromat

    ★★½

  • Ema

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★★★

  • La Llorona

    ★★★

  • The Assistant

    ★★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • The Aeronauts

    ★★

  • Waves

    ★★

  • Judy

    ★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • The Truth

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★½

  • The Kitchen

  • Ready or Not

    ★★★

  • Weathering with You

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★½

  • Crawl

    ★★★½

  • The Lion King