Sort by

David has logged 444 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Peanuts Movie

The Peanuts Movie

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Nate Bargatze: The Greatest Average American

Nate Bargatze: The Greatest Average American

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Rebel Moon - Part One: A Child of Fire

Rebel Moon - Part One: A Child of Fire

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Anyone But You

Anyone But You

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Full Time

Full Time

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Doctor Who: The Church on Ruby Road

Doctor Who: The Church on Ruby Road

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Your Christmas or Mine 2

Your Christmas or Mine 2

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
High Hopes

High Hopes

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Aquaman and the Lost Kingdom

Aquaman and the Lost Kingdom

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sasquatch Sunset

Sasquatch Sunset

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Life Is Sweet

Life Is Sweet

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Medicine Man

Medicine Man

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Nate Bargatze: The Tennessee Kid

Nate Bargatze: The Tennessee Kid

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Nate Bargatze: Hello World

Nate Bargatze: Hello World

2023
×
★★★½
Edit this entry  
15
Blue Beetle

Blue Beetle

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Felicia's Journey

Felicia's Journey

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Different Man

A Different Man

2024
×
★★★½
Edit this entry  
12
Maestro

Maestro

2023
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
11
Naked

Naked

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Career Girls

Career Girls

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Predator

Predator

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Duellists

The Duellists

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ferrari

Ferrari

2023
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
07
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

2023
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
07
Someone to Watch Over Me

Someone to Watch Over Me

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Beckham

Beckham

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Love Guru

The Love Guru

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
04
White Squall

White Squall

1996
×
★★★
Edit this entry  
03
Nomads

Nomads

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
1492: Conquest of Paradise

1492: Conquest of Paradise

1992
×
Read the review Edit this entry  
01
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

2023
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
30
G.I. Jane

G.I. Jane

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Color Purple

The Color Purple

2023
×
★★½
Edit this entry  
28
A Good Year

A Good Year

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Thousand and One

A Thousand and One

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Mirror Has Two Faces

The Mirror Has Two Faces

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
25
Wonka

Wonka

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Scrapper

Scrapper

2023
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
24
Wham!

Wham!

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Smoke Sauna Sisterhood

Smoke Sauna Sisterhood

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★
Edit this entry  
20
Menus Plaisirs – Les Troisgros

Menus Plaisirs – Les Troisgros

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Rain

Black Rain

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★
Read other review Edit this entry