Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Royal Treatment

The Royal Treatment

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Thinning

The Thinning

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Scream

Scream

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
True Story

True Story

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
1922

1922

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Hitcher

The Hitcher

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
I See You

I See You

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Late Night

Late Night

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Ugly Truth

The Ugly Truth

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Vacation

Vacation

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Premonition

Premonition

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jimmy Carr: His Dark Material

Jimmy Carr: His Dark Material

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
I See You

I See You

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Paul

Paul

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nativity 2: Danger in the Manger!

Nativity 2: Danger in the Manger!

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Intruder

The Intruder

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Bounty Hunter

The Bounty Hunter

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Nobody Sleeps in the Woods Tonight

Nobody Sleeps in the Woods Tonight

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry