Sort by

David has logged 23 entries for films during November 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Deep Impact

Deep Impact

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Crimson Tide

Crimson Tide

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lot 36

Lot 36

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Blob

The Blob

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
28 Weeks Later

28 Weeks Later

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Paint Drying

Paint Drying

2016
×
Read the review Edit this entry  
12
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry