Sort by

davidehrlich has logged 217 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
The Pale Blue Eye

The Pale Blue Eye

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
I Wanna Dance with Somebody

I Wanna Dance with Somebody

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Babylon

Babylon

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pelosi in the House

Pelosi in the House

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Something from Tiffany's

Something from Tiffany's

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Emancipation

Emancipation

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spoiler Alert

Spoiler Alert

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
All the Beauty and the Bloodshed

All the Beauty and the Bloodshed

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The People We Hate at the Wedding

The People We Hate at the Wedding

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Memories of My Father

Memories of My Father

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
There There

There There

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Stutz

Stutz

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Slumberland

Slumberland

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Selena Gomez: My Mind & Me

Selena Gomez: My Mind & Me

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
You Resemble Me

You Resemble Me

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Independent

The Independent

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
My Father's Dragon

My Father's Dragon

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Peaceful

Peaceful

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Novelist's Film

The Novelist's Film

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The School for Good and Evil

The School for Good and Evil

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Adam

Black Adam

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Stranger

The Stranger

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
She Said

She Said

2022
×
★★★½
Edit this entry  
13
Personality Crisis: One Night Only

Personality Crisis: One Night Only

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
Edit this entry  
10
Alcarràs

Alcarràs

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Saint Omer

Saint Omer

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
Last Flight Home

Last Flight Home

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Redeem Team

The Redeem Team

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mr. Harrigan's Phone

Mr. Harrigan's Phone

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
EO

EO

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
My Best Friend's Exorcism

My Best Friend's Exorcism

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Master Gardener

Master Gardener

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Vesper

Vesper

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Filmworker

Filmworker

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mister Organ

Mister Organ

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pearl

Pearl

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lou

Lou

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Justice of Bunny King

The Justice of Bunny King

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry