Sort by

David has logged 52 entries for films during January 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Smoke Sauna Sisterhood

Smoke Sauna Sisterhood

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Animalia

Animalia

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Kokomo City

Kokomo City

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Going to Mars: The Nikki Giovanni Project

Going to Mars: The Nikki Giovanni Project

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Thousand and One

A Thousand and One

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mutt

Mutt

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Accidental Getaway Driver

The Accidental Getaway Driver

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Last Things

Last Things

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rye Lane

Rye Lane

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Landscape with Invisible Hand

Landscape with Invisible Hand

2023
×
★★★
Edit this entry  
27
Sorcery

Sorcery

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Girl

Girl

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Scrapper

Scrapper

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Shortcomings

Shortcomings

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
You Hurt My Feelings

You Hurt My Feelings

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
All Dirt Roads Taste of Salt

All Dirt Roads Taste of Salt

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cat Person

Cat Person

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rotting in the Sun

Rotting in the Sun

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jamojaya

Jamojaya

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Drift

Drift

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
AUM: The Cult At The End Of The World

AUM: The Cult At The End Of The World

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Eternal Memory

The Eternal Memory

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bad Behaviour

Bad Behaviour

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Divinity

Divinity

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Heroic

Heroic

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Eileen

Eileen

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
In My Mother's Skin

In My Mother's Skin

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fancy Dance

Fancy Dance

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Magazine Dreams

Magazine Dreams

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cassandro

Cassandro

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fairyland

Fairyland

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Kim's Video

Kim's Video

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Longest Goodbye

The Longest Goodbye

2023
×
★★★
Edit this entry  
21
Sometimes I Think About Dying

Sometimes I Think About Dying

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Pod Generation

The Pod Generation

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
When It Melts

When It Melts

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Geographies of Solitude

Geographies of Solitude

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pianoforte

Pianoforte

2023
×
★★★
Edit this entry  
14
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Robinson's Garden

Robinson's Garden

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Corsage

Corsage

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Tokyo Drifter

Tokyo Drifter

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Weekend

Weekend

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Wavelength

Wavelength

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Back and Forth

Back and Forth

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Russian Ark

Russian Ark

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Elvis

Elvis

2022
×
Read the review Edit this entry  
07
Good Morning

Good Morning

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry