David has logged 106 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Borat: VHS Cassette of Material Deemed “Sub-acceptable” By Kazakhstan Ministry of Censorship and Circumcision

Borat: VHS Cassette of Material Deemed “Sub-acceptable” By Kazakhstan Ministry of Censorship and Circumcision

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Sword in the Stone

The Sword in the Stone

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Sisterhood of the Traveling Pants 2

The Sisterhood of the Traveling Pants 2

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Justice League Dark: Apokolips War

Justice League Dark: Apokolips War

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Reef

The Reef

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Boss Level

Boss Level

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Great Mouse Detective

The Great Mouse Detective

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
To Olivia

To Olivia

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Manhattan Murder Mystery

Manhattan Murder Mystery

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Once

Once

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Breaking News in Yuba County

Breaking News in Yuba County

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Black Cauldron

The Black Cauldron

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Endangered Species

Endangered Species

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
24
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars Biomes

Star Wars Biomes

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pooh's Grand Adventure: The Search for Christopher Robin

Pooh's Grand Adventure: The Search for Christopher Robin

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Frankenweenie

Frankenweenie

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
James and the Giant Peach

James and the Giant Peach

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
F9

F9

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Donut King

The Donut King

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
BLACKPINK: The Show

BLACKPINK: The Show

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Robin Hood

Robin Hood

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halston

Halston

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Final Account

Final Account

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
P!NK: All I Know So Far

P!NK: All I Know So Far

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry