David has logged 623 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
South Park: Post COVID: The Return of COVID

South Park: Post COVID: The Return of COVID

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
South Park: Post COVID

South Park: Post COVID

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Anonymously Yours

Anonymously Yours

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Downton Abbey: Christmas Special 2015

Downton Abbey: Christmas Special 2015

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Landscapers

Landscapers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Robots

Robots

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Taxi

Taxi

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cowboy Bebop: The Lost Session

Cowboy Bebop: The Lost Session

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
If I Can’t Have Love, I Want Power

If I Can’t Have Love, I Want Power

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Strawberry Mansion

Strawberry Mansion

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry