• Emergency

    ★★★★½

  • Sex Appeal

    ★★½

  • The House

    ★★★★½

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★★

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Anonymously Yours

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Landscapers

    ★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★½

  • Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

    ★★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • South Park: Post COVID

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★½

  • 8-Bit Christmas

    ★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • Sing 2

    ★★★

  • Ciao Alberto

    ★★★★

  • Home Sweet Home Alone

    ★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Finch

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Army of Thieves

    ★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Cowboy Bebop: The Lost Session

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • The Tender Bar

    ★½

  • Robin Robin

    ★★★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Matando Cabos 2: La Máscara del Máscara

    ★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Akakiri

    ★★★

  • Lop & Ochō

    ★★★★½

  • The Elder

    ★★★½

  • T0-B1

    ★★★½

  • The Ninth Jedi

    ★★★★

  • The Village Bride

    ★★★★

  • The Twins

    ★★★½

  • Tatooine Rhapsody

    ★★★½

  • The Duel

    ★★★★

  • Squid Game

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Kate

    ★★★½

  • The Starling

    ★★

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★½