Sort by
  • Smile

    ★★★½

  • Dalíland

    ★★★★

  • The Good Nurse

    ½

  • Sick

    ★★★★

  • Chevalier

    ★★★½

  • The Umbrella Men

    ★★½

  • Allelujah

  • I Like Movies

    ★★★

  • No Bears

    ★★★★

  • Sisu

    ★★★½

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★½

  • The Inspection

    ★★★½

  • The Grab

    ★★★½

  • Dead for a Dollar

    ★★★½

  • Saint Omer

    ★★★★★

  • The Eternal Daughter

    ★★★★½

  • Empire of Light

    ★★½

  • Wildcat

    ★★★★

  • Old Man

    ★★★★

  • Beast

    ★★★½

  • Easter Sunday

    ★½

  • Human Flowers of Flesh

    ★★★

  • Piaffe

    ★★★★★

  • House of Darkness

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Thirteen Lives

    ★★★★

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★½

  • Bullet Train

  • H.P. Lovecraft's Witch House

    ★★½

  • Vengeance

    ★★

  • There There

    ★★★

  • Hustle

    ★★★★

  • Fire Island

    ★★★½

  • Pacifiction

    ★★★★★

  • Stars at Noon

    ★★★★★

  • Elvis

    ★★★★½

  • Godland

    ★★★★½

  • Funny Pages

    ★★★★½

  • Moonage Daydream

    ★★★★

  • De Humani Corporis Fabrica

    ★★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Holy Spider

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • R.M.N.

    ★★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★

  • Armageddon Time

    ★★½

  • God's Creatures

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • RRR

    ★★★★★

  • Deep Water

    ★★★★★

  • Ambulance

    ★★★★★

  • Better Nate Than Ever

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★

  • Spin Me Round

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • The Outfit

    ★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Dreaming Walls: Inside the Chelsea Hotel

    ★★★★★

  • Dry Ground Burning

    ★★★★★

  • The Second Age of Aquarius

    ★★★

  • Peter von Kant

    ★★★½

  • Emily the Criminal

    ★★★★

  • Something in the Dirt

    ★★★½

  • My Old School

    ★★★★

  • Brian and Charles

    ★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Please Baby Please

    ★★★★★

  • Brainwashed: Sex-Camera-Power

    ★★★

  • Summering

    ★★★★