Sort by

DavidB has logged 68 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Dark Night of the Scarecrow

Dark Night of the Scarecrow

1981
×
★★★
Edit this entry  
08
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Devil's Candy

The Devil's Candy

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Fountainhead

The Fountainhead

1949
×
★★★
Edit this entry  
20
P.O.V. A Cursed Film

P.O.V. A Cursed Film

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Colossal

Colossal

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★½
Edit this entry  
28
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★½
Edit this entry  
22
Baskin

Baskin

2015
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
It

It

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
A Dark Song

A Dark Song

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dead Rising: Watchtower

Dead Rising: Watchtower

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mr. Stitch

Mr. Stitch

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Life

Life

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Prophet

The Prophet

2014
×
★★★
Edit this entry  
23
Extraordinary Tales

Extraordinary Tales

2013
×
★★★
Edit this entry  
16
The Void

The Void

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
My Boyfriend's Back

My Boyfriend's Back

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Split

Split

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
★★★
Edit this entry  
12
Sam Was Here

Sam Was Here

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Prevenge

Prevenge

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
Read the review Edit this entry  
02
Space Cop

Space Cop

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Car

The Car

1977
×
★★★
Edit this entry  
07
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry