Davide has logged 33 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★
Edit this entry  
29
Year of the Dragon

Year of the Dragon

1985
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Package

The Package

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Rental

The Rental

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Hammamet

Hammamet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★★
Edit this entry  
22
Investigation of a Citizen Above Suspicion

Investigation of a Citizen Above Suspicion

1970
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Jim Jefferies: Intolerant

Jim Jefferies: Intolerant

2020
×
★★½
Edit this entry  
21
Blue

Blue

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Caravaggio

Caravaggio

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Queen Is Dead

The Queen Is Dead

1986
×
★★½
Edit this entry  
19
Decalogue II

Decalogue II

1989
×
★★★½
Edit this entry  
19
Manhattan Murder Mystery

Manhattan Murder Mystery

1993
×
★★★★
Edit this entry  
17
Junun

Junun

2015
×
★★★½
Edit this entry  
16
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Relic

Relic

2020
×
★★½
Edit this entry  
14
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★
Edit this entry  
09
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Eric Andre: Legalize Everything

Eric Andre: Legalize Everything

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
Opening Night

Opening Night

1977
×
★★★★
Edit this entry  
06
Dillinger Is Dead

Dillinger Is Dead

1969
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Family Romance, LLC

Family Romance, LLC

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Under the Riccione Sun

Under the Riccione Sun

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
EuroTrip

EuroTrip

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry