• Land of Warm Waters

    ★★½

  • Milano. Capodanno 2005 - 2006

    ★★★½

  • Chang'E

    ★★½

  • Floodland

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★½

  • Squid Game

    ★★½

  • The Death of David Cronenberg

    ★★★½

  • INU-OH

    ★★★★

  • The Hidden Child

    ★★

  • Lovely Boy

    ★★★

  • The Voyeurs

    ★★

  • A Chiara

    ★★½

  • Another World

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★

  • On the Job: The Missing 8

    ★★★½

  • America Latina

    ★★

  • Time Is Up

    ★★

  • The King of Laughter

    ★★★★

  • The Shift

    ★½

  • Heltzear

    ★★

  • Sandstorm

    ★★

  • The Blind Man Who Did Not Want to See Titanic

    ★½

  • Giulia

    ★★★½

  • The 7 Days of Bergamo

    ★★★½

  • Freaks Out

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Captain Volkonogov Escaped

    ★★

  • Old Henry

    ★★½

  • Reflection

    ★★★

  • Hair Tie, Egg, Homework Books

    ★★

  • The Great Movement

    ★★★

  • The Box

    ★½

  • Happening

    ★★★

  • Lost Illusions

    ★★★½

  • Mona Lisa and the Blood Moon

    ★★★

  • Sundown

    ★★

  • Official Competition

    ★★

  • Peacock’s Paradise

    ★★★

  • True Things

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Il buco

    ★★★★

  • The Girl Has Flown

    ★½

  • Dune

    ★★

  • Spencer

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • The Queen of Hearts

  • Atlantide

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Leave No Traces

    ★★★

  • Coriandoli

    ★½

  • Django & Django

    ★★½

  • Semiotic Plastic

    ★★★½

  • Life Of Crime 1984-2020

    ★★★★

  • The Night

    ★★½

  • The Boob Fairy

  • Promises

    ★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • All Star - Ritorno al cinema

  • The Giants

    ★★★½

  • After Blue (Dirty Paradise)

    ★★

  • Mad God

    ★★★★

  • Zeros and Ones

    ★★★★

  • Dinosaur Barbarian

    ★★½

  • No. 2 to Kettering

    ★★

  • Going Home

    ★★

  • Crosswalk

    ★★½

  • Free Guy

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★