• The Suicide Squad

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Seaspiracy

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Chaos Walking

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Most Beautiful Boy in the World

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • The Dig

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Midnight Sky

    ★★

  • The Call

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Dance of the Forty One

    ★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • The Life Ahead

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Coven

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • New Order

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Host

    ★★★

  • Peninsula

    ★★★

  • Athlete A

  • #Alive

    ★★★

  • Sweat

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Wilderness

  • Things We Dare Not Do

  • 499

    ★★

  • Coffee & Kareem

    ★★

  • My Octopus Teacher

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Siberia

    ★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • The Last Thing He Wanted

    ★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • The Mole Agent

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • La Mami

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • Klaus

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★★

  • I'm No Longer Here

    ★★★★

  • Eli

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½