Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Evil Does Not Exist

Evil Does Not Exist

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Human Surge 3

The Human Surge 3

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Royal Hotel

The Royal Hotel

2023
×
★★★
Edit this entry  
26
Memory

Memory

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Puan

Puan

2023
×
★★★
Edit this entry  
26
Un amor

Un amor

2023
×
★★
Edit this entry  
25
Pitfall

Pitfall

1962
×
★★★★
Edit this entry  
25
Antonio Gaudí

Antonio Gaudí

1984
×
★★★★
Edit this entry  
25
A Silence

A Silence

2023
×
★★★
Edit this entry  
25
The Captain

The Captain

2023
×
★★½
Edit this entry  
24
Red Angel

Red Angel

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Orlando, My Political Biography

Orlando, My Political Biography

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Kalak

Kalak

2023
×
★★★½
Edit this entry  
21
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★★
Edit this entry  
20
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Edit this entry  
20
Maestro

Maestro

2023
×
★★★
Edit this entry  
12
All of Us Strangers

All of Us Strangers

2023
×
★★★★
Edit this entry  
11
Stranger Than Paradise

Stranger Than Paradise

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Fremont

Fremont

2023
×
★★★½
Edit this entry  
07
Ferrari

Ferrari

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
03
A Summer at Grandpa's

A Summer at Grandpa's

1984
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Virgin of Pessac

The Virgin of Pessac

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
02
My Little Loves

My Little Loves

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Numéro zéro

Numéro zéro

1971
×
★★★★
Edit this entry  
01
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Alix's Pictures

Alix's Pictures

1980
×
★★★
Edit this entry  
31
The Pig

The Pig

1970
×
★★★★★
Edit this entry  
31
A Dirty Story

A Dirty Story

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Santa Claus Has Blue Eyes

Santa Claus Has Blue Eyes

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Robinson's Place

Robinson's Place

1963
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Jean Eustache's Wasted Breath

Jean Eustache's Wasted Breath

1997
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hieronymous Bosch's Garden of Delights

Hieronymous Bosch's Garden of Delights

1981
×
★★★★
Edit this entry  
30
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★★
Edit this entry  
29
MacGruber

MacGruber

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The English Surgeon

The English Surgeon

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Riki-Oh: The Story of Ricky

Riki-Oh: The Story of Ricky

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Remember My Name

Remember My Name

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
27
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Two Orphan Vampires

Two Orphan Vampires

1997
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Day After Trinity

The Day After Trinity

1981
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Atomic Cafe

The Atomic Cafe

1982
×
★★★★
Edit this entry  
17
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Zelig

Zelig

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Radio Days

Radio Days

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Chopper

Chopper

2000
×
★★★★
Edit this entry  
14
What Happens in Vegas

What Happens in Vegas

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Targets

Targets

1968
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry