Sort by
  • Inside the Yellow Cocoon Shell

    ★★★★

  • Just The Two Of Us

    ★★★

  • The Pot-au-Feu

    ★★★★★

  • Asteroid City

    ★★★★★

  • Légua

    ★★½

  • The Buriti Flower

    ★★★

  • Kidnapped

    ★★★

  • Close Your Eyes

    ★★★★★

  • Club Zero

    ★★★★

  • Fallen Leaves

    ★★★★★

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★

  • Firebrand

    ★★

  • The Book of Solutions

    ★★★½

  • Creatura

    ★★

  • May December

    ★★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★

  • Banel & Adama

    ★★★

  • The New Boy

    ★★★½

  • It's Raining in the House

    ★★★

  • Pictures of Ghosts

    ★★★★

  • Eureka

    ★★★½

  • The Zone of Interest

    ★★★★★

  • About Dry Grasses

    ★★★★★

  • Youth (Spring)

    ★★★½

  • The Sweet East

    ★★★★

  • The Delinquents

    ★★★★½

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★½

  • Lost in the Night

    ★★★

  • The Goldman Case

    ★★★★

  • Tiger Stripes

    ★★

  • Godard by Godard

    ★★½

  • Monster

    ★★★

  • Jeanne du Barry

    ★½

  • A Brighter Tomorrow

    ★★½

  • Beau Is Afraid

    ★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★½

  • Murder Mystery 2

    ★★★

  • Air

    ★★★

  • Tetris

  • Shazam! Fury of the Gods

  • Music

  • Reality

    ★★★½

  • Magic Mike's Last Dance

    ★★★

  • Numb

  • Playland

  • three sparks

  • Geology of Separation

  • Thiiird

  • Le spectre de Boko Haram

  • Gagaland

  • Sand

  • La Palisiada

  • 100 Seasons

  • The Breath of Life

  • Notes on a Summer

  • Passages

  • Infinity Pool

  • Shotgun Wedding

    ★★

  • Babylon

  • Avatar: The Way of Water

    ★★

  • Falling for Christmas

  • Lyle, Lyle, Crocodile

    ★★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★½

  • Catherine Called Birdy

    ★★★★

  • How to Blow Up a Pipeline

  • The Menu

  • No Bears

    ★★★★

  • Blonde

    ★½

  • Trenque Lauquen

    ★★★★★

  • Saint Omer

    ★★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Other People's Children

    ★★★★