Sort by

Dave has logged 144 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Night of the Demon

Night of the Demon

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lost Leonardo

The Lost Leonardo

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Crisis

Crisis

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Breakin' 2: Electric Boogaloo

Breakin' 2: Electric Boogaloo

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hard Target

Hard Target

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Harry and the Hendersons

Harry and the Hendersons

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The White Stripes - Under Blackpool Lights

The White Stripes - Under Blackpool Lights

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Teen Titans Go! & DC Super Hero Girls: Mayhem in the Multiverse

Teen Titans Go! & DC Super Hero Girls: Mayhem in the Multiverse

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
UFO

UFO

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Coherence

Coherence

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Saturday the 14th

Saturday the 14th

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Scooby-Doo! Camp Scare

Scooby-Doo! Camp Scare

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
American Underdog

American Underdog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dangerous

Dangerous

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pink Motel

Pink Motel

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Black Friday

Black Friday

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ricky Gervais: SuperNature

Ricky Gervais: SuperNature

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spencer

Spencer

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Closed for Storm

Closed for Storm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Broadcast Signal Intrusion

Broadcast Signal Intrusion

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blackout

Blackout

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Julia

Julia

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Electric Jesus

Electric Jesus

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lodger: A Story of the London Fog

The Lodger: A Story of the London Fog

1927
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Respect

Respect

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fast Food

Fast Food

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Four Good Days

Four Good Days

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Scream

Scream

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Come True

Come True

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Scooby-Doo! and the Creepy Carnival

Scooby-Doo! and the Creepy Carnival

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
9

9

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Down and Out in Beverly Hills

Down and Out in Beverly Hills

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Working Girls

Working Girls

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Batman

The Batman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry