Sort by

Dave has logged 36 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Tie Me Up! Tie Me Down!

Tie Me Up! Tie Me Down!

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fatale

Fatale

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Rad

Rad

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fire Will Come

Fire Will Come

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Gun and a Hotel Bible

Gun and a Hotel Bible

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
The Projectionist

The Projectionist

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Slave Girls from Beyond Infinity

Slave Girls from Beyond Infinity

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sorority Babes in the Slimeball Bowl-O-Rama

Sorority Babes in the Slimeball Bowl-O-Rama

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rent-A-Pal

Rent-A-Pal

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Crock of Gold: A Few Rounds with Shane MacGowan

Crock of Gold: A Few Rounds with Shane MacGowan

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Toy Story of Terror!

Toy Story of Terror!

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Girl

Girl

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Another Round

Another Round

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Creepozoids

Creepozoids

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Don't Tell a Soul

Don't Tell a Soul

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Above Suspicion

Above Suspicion

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Days of the Bagnold Summer

Days of the Bagnold Summer

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Come Play

Come Play

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Zappa

Zappa

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Laserblast

Laserblast

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Breaking News in Yuba County

Breaking News in Yuba County

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Songbird

Songbird

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Adverse

Adverse

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fear of Rain

Fear of Rain

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Desolation Center

Desolation Center

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fairy Tales

Fairy Tales

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dreamaniac

Dreamaniac

1986
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Act of Reading

The Act of Reading

2021
×
★★
Read the review Edit this entry