Sort by

Dave has logged 356 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Henry Rollins: Keep Talking, Pal.

Henry Rollins: Keep Talking, Pal.

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Enormous: The Gorge Story

Enormous: The Gorge Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Big Fur

Big Fur

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Playing God

Playing God

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Garbage Pail Kids Movie

The Garbage Pail Kids Movie

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Naked Singularity

Naked Singularity

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Wizard of Speed and Time

The Wizard of Speed and Time

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Not Going Quietly

Not Going Quietly

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Hidden Life of Trees

The Hidden Life of Trees

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Delivery Boys

Delivery Boys

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Hollywood Hot Tubs 2: Educating Crystal

Hollywood Hot Tubs 2: Educating Crystal

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Silent Madness

Silent Madness

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
15 Things You Didn't Know About Bigfoot

15 Things You Didn't Know About Bigfoot

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Censor

Censor

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Rejuvenatrix

Rejuvenatrix

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
All the Streets Are Silent: The Convergence of Hip Hop and Skateboarding (1987-1997)

All the Streets Are Silent: The Convergence of Hip Hop and Skateboarding (1987-1997)

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Vigil

The Vigil

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Ted Bundy: American Boogeyman

Ted Bundy: American Boogeyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Stewardess School

Stewardess School

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
How It Ends

How It Ends

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Our Friend

Our Friend

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Till Death

Till Death

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hollywood Hot Tubs

Hollywood Hot Tubs

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hack-O-Lantern

Hack-O-Lantern

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Lost in America

Lost in America

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Columnist

The Columnist

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Street Gang: How We Got to Sesame Street

Street Gang: How We Got to Sesame Street

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Happy Hour

Happy Hour

1986
×
★★
Read the review Edit this entry