Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★½
Edit this entry  
16
Wind River

Wind River

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
No Exit

No Exit

2022
×
★★
Edit this entry  
10
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Moloch

Moloch

2022
×
★★★★
Edit this entry  
30
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Overnight

The Overnight

2015
×
★★★½
Edit this entry  
04
Under the Banner of Heaven

Under the Banner of Heaven

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
Small Engine Repair

Small Engine Repair

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
The Hidden

The Hidden

1987
×
★★★★
Edit this entry  
01
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★½
Edit this entry  
29
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★
Edit this entry  
12
The Edge

The Edge

1997
×
★★★½
Edit this entry  
11
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★½
Edit this entry  
10
Copshop

Copshop

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
Read the review Edit this entry  
28
Big Bad Wolves

Big Bad Wolves

2013
×
★★★
Edit this entry  
27
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★★★
Edit this entry  
27
Death Sentence

Death Sentence

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Edit this entry  
22
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Detroit

Detroit

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
River's Edge

River's Edge

1986
×
★★★½
Edit this entry  
17
TransSiberian

TransSiberian

2008
×
★★½
Edit this entry  
16
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Titane

Titane

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Arachnophobia

Arachnophobia

1990
×
★★★
Edit this entry  
16
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★
Edit this entry  
16
Dream Demon

Dream Demon

1988
×
★★
Edit this entry  
16
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★
Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★
Edit this entry  
09
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Terrified

Terrified

2017
×
★★½
Edit this entry  
30
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★½
Edit this entry