• Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Silab

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Hello, Stranger: The Movie

    ★★★

  • Four Sisters Before the Wedding

    ★★★

  • He Who Is Without Sin

    ★★

  • Fan Girl

    ★★★½

  • You Animal! The Nimfa Dimaano Story

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★★

  • On Vodka, Beers, and Regrets

    ★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • A Thousand Cuts

    ★★★

  • Happy Old Year

    ★★★★

  • Kalel, 15

    ★★★★

  • Dead Kids

  • Metamorphosis

    ★★★½

  • The Same People

    ★★★

  • Frozen II

  • Klaus

    ★★★★½

  • Isa Pa, with Feelings

    ★★★★

  • Cleaners

    ★★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • #Jowable

    ★½

  • In the Tall Grass

  • Lola Igna

    ★★★½

  • G!

  • Open

  • Cuddle Weather

  • LSS

  • The Panti Sisters

  • I'm Ellenya L.

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

  • John Denver Trending

    ★★★★

  • Iska

    ★★½

  • Edward

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Family History

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

  • Toy Story 4

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Dark Phoenix

  • Parasite

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Pet Sematary

  • Us

  • Rain

    ★★★½

  • Alone/Together

  • Isn't It Romantic

  • Alita: Battle Angel

  • Escape Room

    ★★½

  • Mary, Marry Me

  • The Girl in the Orange Dress

  • Eerie

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Ang Pangarap Kong Holdap

    ★★½

  • Aquaman

  • Bird Box

  • Ralph Breaks the Internet

  • Heaven's Waiting