Sort by
  • The Batman

    ★★★★★

  • Uncut Gems

  • First Cow

  • Zombi Child

  • The Projectionist

  • The Beach Bum

  • Captain Marvel

  • Leaving Neverland

  • Synonyms

  • Fyre Fraud

  • Jobe'z World

    ★★★★

  • Night School

  • Softness of Bodies

    ★★★★½

  • High Life

  • Too Late to Die Young

  • Asako I & II

  • The House That Jack Built

    ★½

  • Climax

    ★★★★½

  • Notes on an Appearance

  • Leave No Trace

    ★★★

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★

  • The Darby Bonarsky Story

    ★★★★★

  • Abducted in Plain Sight

  • La La Land

    ★★½

  • Nocturama

  • Raw

    ★★½

  • Pasolini

  • Maps to the Stars

    ★★★★

  • Hellaware

    ★★★★★

  • The Bling Ring

    ★★★½

  • Spring Breakers

    ★★★½

  • House of Tolerance

  • Lovely Andrea

  • Factory Girl

  • Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

    ★★★★

  • Havoc

  • The Holy Girl

    ★★★★★

  • Chicago

    ★★

  • Friday Night

  • Demonlover

    ★★★★

  • Bully

    ★★★★★

  • Storytelling

    ★★★★★

  • The Virgin Suicides

  • New Rose Hotel

  • Perfect Blue

    ★★★★★

  • The Blackout

  • Chasing Amy

    ★★

  • Comrades, Almost a Love Story

  • Irma Vep

    ★★★★½

  • The Birdcage

    ★★★★½

  • Ghost in the Shell

    ★★★★

  • To Die For

    ★★★★

  • Safe

    ★★★★★

  • Barcelona

  • Three Colours: White

  • Skinner

  • Three Colours: Blue

  • The Age of Innocence

    ★★★★★

  • Husbands and Wives

    ★★★★★

  • Basic Instinct

  • Queen of Diamonds

  • La Belle Noiseuse

    ★★★★

  • Days of Being Wild

    ★★★★★

  • Metropolitan

    ★★★★½

  • A Short Film About Love

  • China Girl

  • Ishtar

  • Zelig

  • Reds

    ★★★★

  • Lost, Lost, Lost

  • The Irony of Fate, or Enjoy Your Bath!

    ★★★★