Don Cheadle’s son has logged 58 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Grease

Grease

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
American History X

American History X

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Swordfish

Swordfish

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Swingin' Aces

Swingin' Aces

×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Brothers

Brothers

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Turtle's Head

The Turtle's Head

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Troy

Troy

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Notes from Melanie

Notes from Melanie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
Read the review Edit this entry  
10
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Terminator 3: Rise of the Machines

Terminator 3: Rise of the Machines

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dulcet

Dulcet

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Glory

Glory

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Turbo

Turbo

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Frank

Frank

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
I'm Still Here

I'm Still Here

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Demolition

Demolition

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
V/H/S

V/H/S

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
14
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry