Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Paddington

Paddington

2014
×
Read the review Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cloudy with a Chance of Meatballs 2

Cloudy with a Chance of Meatballs 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
X2

X2

2003
×
★★★★
Edit this entry  
13
X-Men

X-Men

2000
×
★★★½
Edit this entry  
08
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rango

Rango

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry