• Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Peter's To-Do List

  • Tall Girl

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Just Mercy

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • The Fanatic

    ½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • The Banana Splits Movie

    ★★★

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Brightburn

    ★★★

  • Aladdin

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Spider-Ham: Caught in a Ham

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Notes from Melanie

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★★½

  • The Christmas Chronicles

    ★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★

  • Auntie Edna

    ★★★★

  • Venom

  • Once Upon a Deadpool

    ★★