Sort by

Deborah has logged 136 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
You're Killing Me Susana

You're Killing Me Susana

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★½
Edit this entry  
31
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Craft

The Craft

1996
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Tales from the Hood

Tales from the Hood

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Green Book

Green Book

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
16
I Am Not a Witch

I Am Not a Witch

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Shining

The Shining

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Star Is Born

A Star Is Born

1937
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Star Is Born

A Star Is Born

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Persona

Persona

1966
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Color of Pomegranates

The Color of Pomegranates

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Eve's Bayou

Eve's Bayou

1997
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Sydney White

Sydney White

2007
×
★½
Read prior review Edit this entry  
11
Sydney White

Sydney White

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Edit this entry  
07
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Little Stranger

The Little Stranger

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dreamgirls

Dreamgirls

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Daughters of the Dust

Daughters of the Dust

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Diva

Diva

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry