• The Batman

    ★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • LuLaRich

    ★★½

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • If I Can't Have Love, I Want Power

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★★

  • Framing Britney Spears

    ★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★★

  • Sweat

    ★★★

  • This Is Paris

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Black Is King

    ★★★½

  • Happiness Continues

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★

  • Emma.

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★½

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Corpus Christi

    ★★★½

  • Overcomer

    ★★½

  • The Lion King

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Chasing Happiness

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Wine Country

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Someone Great

    ★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Little

    ★★½

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Toni Morrison: The Pieces I Am

    ★★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Farewell

    ★★★½

  • Late Night

    ★★★★

  • Fyre

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • The Burial of Kojo

    ★★★½

  • The Perfection

    ½

  • Green Book

    ★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Widows

    ★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★½

  • The Little Stranger

    ★★½

  • A Simple Favor

    ★★★

  • The Happytime Murders

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Burning

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Dirty Computer

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½