Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Notorious

Notorious

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Inside the Mind of a Cat

Inside the Mind of a Cat

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Zen – Grogu and Dust Bunnies

Zen – Grogu and Dust Bunnies

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
The Human Centipede (First Sequence)

The Human Centipede (First Sequence)

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Skeleton Dance

The Skeleton Dance

1929
×
Read the review Edit this entry  
23
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kill List

Kill List

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kidnapped

Kidnapped

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Steamboat Willie

Steamboat Willie

1928
×
Read the review Edit this entry  
20
Trick or Treat

Trick or Treat

1952
×
Read the review Edit this entry  
20
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Poisoned

Poisoned

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Vincent

Vincent

1982
×
Edit this entry  
17
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Batman

Batman

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Batman

Batman

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry