Sort by
  • Fallen Leaves

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • The Whale

    ★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • Rogue Agent

    ★★

  • Nope

    ★★★½

  • Fourth of July

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • No Time to Die

  • Pig

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★

  • King Rocker

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Deerskin

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★½

  • The Day Shall Come

    ★★★

  • Stewart Lee: Content Provider

    ★★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★

  • Good Time

    ★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★½

  • The Square

    ★★★★½

  • Twin Peaks: The Return

  • Get Out

    ★★★★

  • Who Is Arthur Chu?

    ★★★

  • Neal Brennan: 3 Mics

    ★★½

  • Rocco

    ★★★★★

  • HyperNormalisation

    ★★★

  • The Founder

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Toni Erdmann

    ★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★

  • I, Daniel Blake

    ★★★★

  • Stewart Lee's Comedy Vehicle 4

    ★★★★★

  • Everybody Wants Some!!

    ★★★★

  • Horace and Pete

    ★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★½

  • A Man Called Ove

    ★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • A Bigger Splash

    ★★★½

  • Cemetery of Splendor

    ★★★★½

  • Palio

    ★★

  • 45 Years

  • Bitter Lake

    ★★★★½

  • Unedited Footage of a Bear

    ★★★★½

  • Monty Python: The Meaning of Live

    ★★★★

  • The Look of Silence

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★

  • Angry Video Game Nerd: The Movie

  • Jodorowsky's Dune

    ★★★★