Darren has logged 217 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Mirror: The Waldo Moment

Black Mirror: The Waldo Moment

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Jay and Silent Bob Strike Back

Jay and Silent Bob Strike Back

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Dogma

Dogma

1999
×
★★★★
Edit this entry  
30
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Ghoulies III: Ghoulies Go to College

Ghoulies III: Ghoulies Go to College

1991
×
★★½
Edit this entry  
29
Blood Rage

Blood Rage

1979
×
Read the review Edit this entry  
27
Chasing Amy

Chasing Amy

1997
×
★★★½
Edit this entry  
27
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★
Edit this entry  
26
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
26
UHF

UHF

1989
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★½
Read prior review Edit this entry  
24
The Family Man

The Family Man

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Greasy Strangler

The Greasy Strangler

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Prom Night

Prom Night

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Evil Genius

Evil Genius

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Seventh Curse

The Seventh Curse

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Masters of the Universe

Masters of the Universe

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Super Troopers

Super Troopers

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Akira

Akira

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Charlie Says

Charlie Says

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Edit this entry  
07
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Hostage

Hostage

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Border of Tong

The Border of Tong

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Howard the Duck

Howard the Duck

1986
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Rat Race

Rat Race

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Tales from the Crypt: Demon Knight

Tales from the Crypt: Demon Knight

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Houseboat Horror

Houseboat Horror

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Evilspeak

Evilspeak

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Video Dead

The Video Dead

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tales from the Crypt

Tales from the Crypt

1972
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Edit this entry  
26
Club Dread

Club Dread

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Return to Sleepaway Camp

Return to Sleepaway Camp

2008
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Lords of Chaos

Lords of Chaos

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The 9/11 Faker

The 9/11 Faker

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dark City

Dark City

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★
Read the review Edit this entry