Sort by
  • Naked

    ★★★★★

  • The Act of Killing

    ★★★★★

  • The Big City

    ★★★★★

  • Solaris

    ★★★★★

  • Taxi Driver

    ★★★★★

  • Ivan's Childhood

    ★★★★★

  • Vertigo

    ★★★★★

  • Tokyo Story

    ★★★★★

  • The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

    ★★★★★

  • Rashomon

    ★★★★★

  • Touch of Evil

    ★★★★★

  • Funeral Parade of Roses

    ★★★★★

  • Beau Travail

    ★★★★★

  • Sunset Boulevard

    ★★★★★

  • Inherent Vice

    ★★★★★

  • The Battle of Algiers

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Pather Panchali

    ★★★★★