• Waiting for the Barbarians

    ★★★½

  • A Sun

    ★★★½

  • The Platform

    ★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Rocks

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★½

  • Collective

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★★

  • About Endlessness

    ★★★★½

  • The Painted Bird

    ★★★

  • Martin Eden

    ★★★★

  • Wasp Network

    ★★★

  • The Laundromat

    ★★½

  • Ema

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • This Is Not a Burial, It’s a Resurrection

    ★★★★

  • La Llorona

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Judy

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Waves

    ★★★★

  • The Kingmaker

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Lingua Franca

    ★★★★

  • The Truth

    ★★★

  • The House of Us

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Body Swap

    ★★½

  • Vitalina Varela

    ★★★★½

  • The Tree House

    ★★★★

  • Krabi, 2562

    ★★★½

  • The Kitchen

    ★★½

  • Ne Zha

    ★★½

  • Weathering with You

    ★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • The Fading Village

    ★★★½

  • Monsoon

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • To the Ends of the Earth

    ★★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Ride Your Wave

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★½

  • Fire Will Come

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Young Ahmed

    ★★★½

  • Invisible Life

    ★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★½

  • Children of the Sea

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Diego Maradona

    ★★★★

  • Family Romance, LLC

    ★★★½

  • The Wild Goose Lake

    ★★★★

  • Oleg

    ★★★½

  • First Love

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • The Cordillera of Dreams

    ★★★★½

  • Song Without a Name

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • Beanpole

    ★★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★★