• The Way Back

    ★★★

  • Bloodshot

    ★★

  • Last and First Men

    ★★★★

  • The Woman Who Ran

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Siberia

    ★★★★

  • Encounters

    ★★★½

  • Time to Hunt

    ★★★

  • The Intruder

    ★★★

  • Eyimofe (This Is My Desire)

    ★★★★

  • Mogul Mowgli

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Malmkrog

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Feels Good Man

    ★★★½

  • Tesla

    ★★★

  • The Last Thing He Wanted

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Wendy

    ★★★½

  • Welcome to Chechnya

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Relic

    ★★½

  • On the Record

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Spree

    ★½

  • The Painter and the Thief

    ★★★★½

  • Time

    ★★★★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★

  • Dolittle

  • Happy Old Year

    ★★★★½

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★½

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★

  • The Murder of Nicole Brown Simpson

    ½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Kalel, 15

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Aswang

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • Labyrinth of Cinema

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • I'm No Longer Here

    ★★★★

  • Impetigore

    ★★★½

  • The Jesus Rolls

    ★★★

  • The Forest of Love

    ★★★★

  • Fanny Lye Deliver'd

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Make Up

    ★★★★

  • Heart

    ★★★½

  • Rose Plays Julie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★½

  • Butt Boy

    ★★★½

  • 3 from Hell

    ★★

  • Harriet

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • The Twentieth Century

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★