Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
8 Mile

8 Mile

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Zola

Zola

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
X

X

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Run, Fatboy, Run

Run, Fatboy, Run

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Alan Partridge: Alpha Papa

Alan Partridge: Alpha Papa

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Men

Men

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Northman

The Northman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Souvenir: Part II

The Souvenir: Part II

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
In the Loop

In the Loop

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry